Один мільйон триста тисяч гривень застави? Ні, пане слідчий, давайте діяти відповідно до закону

Нещодавно керівник бюро Щиголь В.В. успішно захистив права клієнтів у кримінальному провадженні, спростувавши доводи слідчого про необхідність застосування до них застави в загальному розмірі❗️1 300 000 гривень❗️

У червні 2020 року старший слідчий відділення розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СВ Святошинського УП ГУ НП у місті Києві звернувся до Святошинського районного суду міста Києва з клопотаннями про застосування до підозрюваних (двох клієнтів адвокатського бюро) запобіжного заходу у вигляді застави в розмірі 650 000 гривень щодо кожного з них. Отже, загальна сума застави, на якій наполягав слідчий, склала 1 300 000 гривень.

Клопотання № 1

Клопотання № 2

✅ Тим не менш, завдяки професійній та оперативній роботі Щиголя В.В. у задоволенні вказаних клопотань було відмовлено. Слідчі судді не просто зменшили розмір застави, а застосували до обох підозрюваних найбільш м’який запобіжний захід з усіх можливих – особисте зобов’язання.

Ухвала № 1

Ухвала № 2

У судових засіданнях Щиголь В.В. висловив свої заперечення щодо обґрунтованості підозри, а також наявності ризиків, передбачених статтею 177 КПК України. Поруч із цим керівник бюро звернув увагу на недоведеність слідчим того, що до підозрюваних не може бути застосований жоден із більш м’яких запобіжних заходів.

Щиголь В.В. також зазначив про наявність у кожного з підозрюваних постійного місця проживання, неповнолітніх дітей, перебування на їх утриманні батьків похилого віку, відсутність судимостей тощо.