Свавілля поліцейських у Переяслав-Хмельницькому

18 серпня 2019 року близько 21 год. 30 хв. працівники Переяслав-Хмельницького відділу поліції ГУНП в Київській області затримали особу в порядку статті 261 КУпАП (адміністративне затримання) та доставили її у відділок.

Щодо цієї особи поліцейські склали протокол за ч. 1 ст. 130 КУпАП (відмова від проходження огляду на стан алкогольного сп‘яніння) та постанову за ч. 1 ст. 126 КУпАП (непред‘явлення для перевірки посвідчення водія).

❗️Але не поспішайте з висновками ❗️ Абсурдність цієї ситуації полягає в тому, що на момент затримання особа взагалі не перебувала за кермом автомобіля ❌🚘, а просто знаходилася неподалік свого дому 🏠!

Таким чином, працівники поліції відверто сфабрикували матеріали адміністративних справ і незаконно, за відсутності на те будь-яких підстав, порушили право особи на свободу та особисту недоторканність, затримавши її.

У відділі поліції особа неправомірно утримувалася майже три години. При цьому поліцейські порушили вимоги законодавства щодо ❗️негайного❗️ повідомлення родичів затриманого та інформування про факт затримання центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги – на це їм знадобилося понад дві години.

Варто зауважити, що протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 130 КУпАП, письмові пояснення свідків, направлення на проходження огляду на стан алкогольного сп‘яніння, а також протокол затримання складалися за відсутності так званого «водія». Про їх існування він дізнався лише в суді при ознайомленні з матеріалами справи.

Слід звернути увагу й на численні неузгодженості 🤨, які містяться у сфабрикованих документах. Виявляється, брехню теж потрібно вміти правильно писати! До прикладу, у складеній поліцейськими постанові за ч. 1 ст. 126 КУпАП зазначається, що особа керувала автомобілем о 22 год. 15 хв. І це при тому, що о 21:30 вона була затримана і до 00:10 утримувалася у відділку!

Свідки, яких залучали поліцейські в судові засідання з «незрозумілих» причин не з‘явилися. Поліцейські теж вирішили не витрачати свій час 🤷🏻‍♂️

Яку мету переслідували поліцейські – невідомо. Але «фокус» не вдався. Нещодавно керівник Адвокатського бюро Щиголь В.В. успішно захистив права клієнта, в результаті чого:

✅ адмінітсративне затримання було визнано незаконним;

✅ провадження у справі за ч. 1 ст. 130 КУпАП – закрито у зв‘язку з відсутністю події та складу адміністративного правопорушення;

✅ постанову про накладення адміністративного стягнення за ч. 1 ст. 126 КУпАП – скасовано, а справу – закрито.

Наразі юристами Адвокатського бюро Володимира Щиголя готується позов про відшкодування моральної шкоди, завданої клієнту внаслідок протиправних дій працівників поліції, та незаконного притягнення його до адміністративної відповідальності.