Як захиститися від домашнього насильства?

#СкажемоНіДомашньомуНасильству

У лютому 2020 року до Адвокатського бюро Володимира Щиголя звернулася жінка, яка протягом тривалого часу зазнавала психологічного насильства з боку свого чоловіка (словесні образи, нецензурна лайка, приниження, залякування тощо).

Зазначені протиправні дії майже завжди відбувалися в присутності п’ятирічного сина подружжя, що негативно впливало на його психічне здоров’я та завдавало йому душевних страждань. Крім того, чоловік вимагав (і продовжує вимагати) від своєї дружини залишити їх спільну квартиру, забравши з собою сина.

❗️Утім, останньою краплею стали події 21 лютого 2020 року, коли чоловік, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, в присутності сина жорстоко побив свою дружину та погрожував їй убивством. За даним фактом потерпіла зателефонувала за скороченим номером екстреного виклику поліції «102». Для з’ясування обставин на місце події одразу прибули працівники поліції. Того ж дня швидка допомога доправила жінку до лікарні з травмою голови, де вона близько двох тижнів перебувала на стаціонарному лікуванні❗️

Дізнавшись про вказані обставини, Щиголь В.В. негайно звернувся до начальника Броварського відділу поліції ГУ НП в Київській області із заявою про винесення щодо кривдника термінового заборонного припису в порядку статті 25 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», і вже 24 лютого 2020 року уповноваженою особою було винесено припис, згідно з яким на кривдника покладено відповідні забезпечувальні заходи.

✅ Про факт домашнього насильства Щиголь В.В. також сповістив Службу в справах дітей, начальника ГУ НП в Київській області та Уповноваженого Президента України з прав дитини.

У подальшому завдяки професійності та наполегливості юристів Адвокатського бюро Володимира Щиголя, за сприянням Служби у справах дітей Броварської міської ради 27 травня 2020 року Броварський міськрайонний суд ухвалив рішення в справі № 361/1476/2020, яким видав обмежувальний припис строком на 6 місяців, заборонивши кривднику:
🔵 перебувати в місці спільного проживання з потерпілою та їх сином;
🔵 наближатися до місця спільного проживання з потерпілою та їх сином, а також місця роботи потерпілої;
🔵 спілкуватися з потерпілою та сином;
🔵 вести листування і телефонні переговори з потерпілою та сином, а також контактувати з ними через інші засоби зв’язку особисто і через третіх осіб.

Згідно статті 390-1 Кримінального кодексу України умисне невиконання обмежувального припису карається арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк до двох років.

Тож не замовчуйте свої проблеми🤭❌ – негайно звертайтеся за кваліфікованою правничою допомогою до адвоката та висвітлюйте факти домашнього насильства перед громадськістю. Разом ми сильніші!

#немовчіть #яНеБоюсьСказати #зупинимонасильстворазом #цеважливо #нінасильству